Magistrala Adriatycka, uznawana za jedną z najpiękniejszych dróg w Europie, to szlak o długości 800 km, który biegnie wzdłuż skalistego wybrzeża Adriatyku – od Północnej Chorwacji przez Czarnogórę aż do granicy z Albanią. W przeszłości była to jedyna droga, która łączyła północne rejony kraju z Dalmacją. Dziś, po wybudowaniu autostrady, nie jest już tak intensywnie uczęszczana, co sprawia, że podróżujący mogą spokojnie podziwiać zapierające dech widoki. Dzięki niezliczonym zakrętomm magistrala stała się rajem dla motocyklistów, którzy chętnie przemierzają ten malowniczy szlak.






















